Wat voor soort coach heeft een cliënt?

Loopbaancoach Delft

Wat voor soort coach moet een kandidaat inhuren? Een goede job coach moet een geestelijke gids zijn en geestelijke leiding geven in de loopbaan van de cliënt. Dat wordt “biddend luisteren” genoemd. Bidden dat de cliënt de middelen vindt om aandacht te besteden aan zijn spirituele behoeften zou de coaching dynamiek moeten zijn. Het vermogen om aandacht te schenken aan de bron van verwachtingen is de eerste les die de kandidaat moet leren van een ervaren loopbaancoach. Laten we proberen te analyseren wat er van een cliënt wordt verwacht.

Bij het doornemen van de details van de coaching, moeten we begrijpen dat een cliënt zijn eigen heden en toekomst in handen heeft. Zij zijn hun eigen ondergeschikten en behouden de autoriteit in hun leven. Zij zijn zelf verantwoordelijk voor wat zij doen, niet hun omstandigheden. De cliënt is de acteur, de regisseur, de dichter, de kunstenaar, de atleet, de loopbaancoach, de criticus en de fotograaf. Het coachen van een cliënt naar de voldoening van het doen wat zij willen doen is de bevestiging van de coach. De cliënt kan zijn koers wijzigen als hij leert en wil blijven leren, vrijwillig en naar eigen keuze (van de cliënt). Een cliënt tiranniseert zichzelf als hij deze lessen niet leert.

Sommige mensen brengen hun ideale loopbaan tot leven en zijn onzeker om te veranderen omdat ze bang zijn. Andere mensen proberen te vroeg te veranderen en geven het op en voelen zich slachtoffers die op de een of andere manier onbewust hun realiteit creëren. Weer andere mensen zijn het slachtoffer van zelf sabotage (beheersing door anderen) en van een onbewust overhaast besluitvormingsproces. Laatste les voor de cliënt: Je omgeving en karakter zijn het resultaat van keuzes in het verleden en je zult je omgeving of daden veranderen als ze je karakter weerspiegelen.

De cliënt moet zo veel mogelijk waarheid uiten om zijn loopbaancoach te laten stoppen met interpreteren en hem een rol toebedelen. Dit is moeilijk voor de coach omdat de cliënt zijn huiswerk moet doen en moet bepalen wat hij niet leuk vindt aan zijn huidige situatie. De feiten onthullen meestal wat de cliënt wel leuk vindt. De ervaring zal hen een idee geven. Er zullen momenten zijn dat het verlangen naar verandering groot is en dat ze vroegtijdig grote veranderingen willen doorvoeren. De cliënt zegt: “Ik ben het zat om in het diepe te zitten.” Op dit punt zal de coach of de cliënt een privacy oefening doornemen. Ze hebben een lange geschiedenis van hun huidige toestand en de coach zal certificaten plassen om authenticiteit te bewijzen. Deze persoon voelt zich 200% juist, omdat ze hun huidige toestand volledig bezitten.

Mensen veranderen niet door aandacht; ze veranderen door hetzelfde. Organisatie is]. De coach, de cliënt en zijn omgeving of handelingen worden een indicatie van bekwaamheid en vertrouwdheid in een fundamentele kern om de cliënt te begrijpen. Wanneer dit het geval is, blijft de bekwaamheid van de coach in dezelfde mate bestaan. Het 12-stappen model is effectief op deze vierde groep van cliënten.

Dit is geen hersenspoeling. Mensen zeggen niet: “Ik heb hier genoeg van” en drukken hun ware gevoelens niet uit met een eerlijke inzet om te veranderen. Deze mensen blijven hangen in het huidige rendez-vous met het huidige verhaal. De coach, de cliënt en zijn omgeving of daden zullen de Waarheid weerspiegelen, maar alleen met de toestemming van de coach. Het “hoe” is de houding en het begrip van verantwoordelijkheid van de cliënt. Zoveel mensen proberen anderen te leiden en te beïnvloeden dat zij onbewust in een strijd verwikkeld raken die de zaken meestal erger maakt.

De coach moet niet een permanent standpunt innemen dat hij/zij alle kanten van een situatie ziet en dan het beste handelt. De relatie cliënt-coach is meer als een dans; de cliënt en zijn omgeving of handelingen volgen het ritme van de coach en het engagement van de coach bestaat erin de aandacht te vestigen op het onderwerp en de gebeurtenissen van de cliënt. Sommige levenssituaties van een individu zullen een quo of een hoogtepunt van finaliteit bereiken en corrigerende actie zal nodig zijn. Op die momenten moeten de coach en de cliënt specifieke tijd maken om hun leven te organiseren en opnieuw te bekijken.